czwartek, 12 września 2013

Karolina & Nikola

W zeszłe wakacje wybrałam się na tygodniowy urlop na wieś, do mojej Rodziny. Wraz z kuzynkami - Karoliną i Nikolą - skorzystałyśmy z dobrodziejstw natury i okresu żniw. Było ciepło, słonecznie ale na tyle późno, że zdjęcia nabierały pięknych, naturalnych kolorów. Warto też wspomnieć, iż moje Siostry są wyjątkowo fotogeniczne ;).
Póki co nie udało mi się pojawić się w tamtych okolicach w te wakacje ale mam nadzieję, że jeszcze to nadrobię. Choćby kilka miesięcy później.

Młodsza - Nikola

Starsza - Karolina

Z lewej - Karolina, z prawej - Ja (wyglądam tu tak, jak zawsze chciałabym wyglądać ;)


Summer

Pierwszy dzień sierpnia tego roku przywitał mnie piękną pogodą. Zdjęcia były wykonywane w pełni słońca, stąd widoczne cienie (czasem nieciekawe, czasem dodające uroku). Ola jest bardzo kobieca, niestraszne Jej są zdjęcia w kostiumie/bieliźnie, poza tym sama robi zdjęcia więc wie, czego oczekuje od zdjęć. Obróbkę zawdzięczam Modelce, gdyż ja nie potrafiłam jej dobrać :(

Tuż po sesji poprawkowej mam nadzieję na kolejne zdjęcia, Ola kipi od pomysłów, ja w sumie też... No nic, zobaczymy, co z tego wszystkiego wyjdzie :)


Chłopaki

Na początku roku kupiłam sobie (w końcu!) zewnętrzną lampę, której tak naprawdę do tej pory nie umiem używać. Instrukcję obsługi mam niestety w wersji elektronicznej (a nie jestem osobą, która lubi czytać w takim formacie), mam również problemy z jej wydrukowaniem... Wszystkie moje próby są więc na tzw. "czuja". Póki co czuję się fatalnie w towarzystwie sprzętu, ale mam nadzieję, że od października nabiorę wprawy i nie będę już takim laikiem.

Poniższe zdjęcie wykonałam mojemu Bratu przy wieczornej pracy. Nie dość, że był prześlicznym dzieckiem, to i teraz bardzo dobrze wychodzi na zdjęciach. Sam się chyba zdziwił. :)


Na kolejnych zdjęciach widać mojego Lubego, którego lampą już nie potraktowałam. Skorzystałam z blendy. I znów się okazało, że w jednym mieszkaniu płeć męska prześciga swoją fotogenicznością w stosunku 2:1. Efekty mi się podobają i mam nadzieję kiedyś je wywołać w większym formacie.Natalia

Kilka tygodni temu wykonałam kilka zdjęć mojej współlokatorki i, jednocześnie, ukochanej mojego Brata. Skorzystałyśmy z pięknej wrześniowej pogody i urokliwych zakątków Parku im. Ronalda Reagana w Gdańsku.